• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Żwirki dla kociaków

Żwirki dla kociaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kotów
W każdym apartamencie, w którym żyje kociak, powinien być też świeży piasek. Koty na ogół załatwiają się w żwirku, dlatego opieka nad nimi jest łatwiejsza niż gdy mamy psa. W kuwecie powinna być utrzymywana odpowiednia substancja, która będzie miała za zadanie asymilować to, co oddaje zwierzątko. Dawniej właściciele kotów wypełniali takimi materiałami jak trociny, piasek lub odpadki makulaturowe. Okazuje się, że są to materiały, które powodują, iż czyszczenie i opróżnianie są raczej monotonne, a w dodatku nie niwelują zapachu oraz nie zbrylają się. Natomiast nasz pupil na ogół nie będzie pragnął załatwić się w starej kuwecie – bywa, iż upatruje sobie inne czyściutkie pole. Z tego powodu dobre uzupełnianie toaletki to priorytetowa kwestia nie jedynie dla kotka, ale też rzecz jasna dla człowieka, który powinien trudnić się czyszczeniem. Aktualnie stosowanie takich rzeczy jak trociny albo gazety nie są już popularne, ponieważ sklepy dla zwierząt dostarczają na prawdę komfortowe wyjście, czyli podłoża zbrylające dla kota.
Hodowcy kociaków mają przeróżny wybór podłoży do kuwetek. Fundamentalną cechą żwirków dla zwierząt jest wchłanianie aromatów a także utwardzanie się, dzięki czemu można w prosty sposób wyczyścić kuwetę. W serwisach zoologicznych często możemy uzyskać nawet kilka gatunków żwirku. Zasadniczo możemy podzielić żwirki na poniższe grupy: silikonowe, drewniane a także żwirki z bentonitu.
Każdy z takich żwirków ma inne własności i to od posiadacza zależy, na jaki się zdecyduje. Zamawiając żwirek dla kota, powinno się brać pod uwagę ich zalety i wady.
Żwir silikonowy stworzony jest z substancji o nazwie silikat. Wyróżnia się szczególnie, że doskonale wchłania koci mocz oraz magazynuje go wewnątrz granulek. Świetnie niweluje zapachy, a wtedy nie wymaga codziennego czyszczenia kociej toalety. Wadą żwirku silikonowego jest fakt, że po niedługim czasie nabiera żółtego odcienia, co prezentuje się raczej nieelegancko – dlatego dobrze jest uwzględniać go w kuwetach zamkniętych.
Żwirek drewniany jest skuteczny i znakomicie pochłania fetor. Kolejną zaletą takiego podkładów dla zwierząt jest możliwość wyrzucenia go do kanalizacji (tylko w niewielkich ilościach). Zazwyczaj tego rodzaju żwirek drewniany może okazać się dość drobny , przypominający trociny, dlatego, zdarza się że rozprzestrzenia się po pokojach na zwierzęcych łapkach.
Żwirek bentonitowy to bardzo modny rodzaj żwirku, który zbryla się w bryłki, dzięki czemu posprzątanie po kocie okazuje błyskawiczne. Możemy taki żwirek zamówić w promocyjnych kwotach. Na trwałe wchłaniają niepożądane zapachy. Nie można natomiast spłukiwać go w toalecie, gdyż będzie skutkować to zakorkowaniem. Właściciele kotów zazwyczaj pakują grudki do foliowego woreczka a nastepnie wynoszą go do śmieci.
Najlepiej jest zainwestować w jakiś żwirek dla kotka, gdyż znacząco upraszcza to solidną opiekę nad kotkiem. Uwzględnienie dobrej toalety kotu to obowiązek właściciela, dobrze jest przejrzeć rozwiązania, które przedstawiają dzisiaj sklepy zoologiczne.

źródło: https://www.e-pazur.com/k20,koty-zwirki-dla-kota.html


form = $("#offer-form");

Comments are closed.

Złote świeczniki

Łączenie stylów kwintesencją obecnego upiększania wnętrz Piękno jest pojęciem względnym i ...

Przemysł turystyczn

Ostatnimi czasy można usłyszeć o podróżowaniu autostopem. Chojracy takiego przedsięwzięcia ...

Nietypowe wydarzenia

Gdzie są granice odporności biegającychBudowane lokale użytkowe powstają w coraz ...

Pomysły na wieczór

Zaręczyny część IV – pierścionek Pewne pojęcia przenigdy nie wyjdą z ...

Turkish Airlines otw

Kiedy dowiadujemy się, że jesteśmy w odmiennym stanie to z ...

Kurs Prawa Jazdy Gli

Teoretyczna nauka jazdy to przede wszystkim zajęcia na sali prowadzone ...

Dobre biuro podróż

Wyprawy zagraniczne z pewnością są nadzwyczaj odpowiednie. Dużo osób uwielbia ...

Oczyszczacze powietr

Nic nie, jest tak istotnego, jak komfort oraz nastrój pracobiorców ...

Wyłącznik termiczn

Przyrządy oraz części użytkowane w elektronice Elektronik ma prawo zdiagnozować ...

Usługi dźwigowe Wr

Tak samo jak w motoryzacji, gdzie co roku prezentuje się ...